www.mbpwlodawa.blox.pl - blog Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie
Blog > Komentarze do wpisu
"W chłopięcym świecie..." Piotra Boczkowskiego

17 listopada 2010 r. w Galerii "Na Piętrze" odbył się wernisaż wystawy autorskiej rysunków Piotra Boczkowskiego (ucz. kl. VI c SP nr 2) "W chłopięcym świecie..." Jest to kolejna wystawa w cyklu "Promocja Młodych Talentów". Szkolnym ambasadorem plastycznym i pomysłodawcą tej wystawy była p. Maria Pogonowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie.

Spotkanie, prowadzone przez Edytę Pietrzak i Joannę Orzeszko, bibliotekarzy Oddziału dla Dzieci, rozpoczęła p. Małgorzata Zińczuk witając przybyłych gości. Uczestnicy wernisażu obejrzeli prezentację artystyczną THE HALLOWEEN HEATERS w wykonaniu Kółka Teatralnego pod opieką pań Aleksandry Kwiecień-Stańczuk i Doroty Flis przy Szkole Podstawowej nr 2 we Włodawie.

Młody artysta przedstawił siebie czytając dossier:
Rysowanie było moim najlepszym i najciekawszym zajęciem już, gdy byłem w wieku 2 lat. Długie chwile przeznaczałem na szkicowanie nowych samochodów i rycerzy. Przez cały ten czas aż do dziś, nauczyłem się tworzyć piękne rysunki. Na początku moje "arcydzieła" nie były wykonane starannie. Mało było szczegółów jak np. drzwi. Moje auta najbardziej mi przypominały bułki na kółkach. Stopniowo uczyłem się rysować coraz ciekawsze modele, które sam wymyśliłem. Pojawiały się na nich drzwi, felgi, chłodnice, spojlery, naklejki i inne szczegóły. W klasie 5-tej, gdy miałem11 lat wpadłem na pomysł, który bardzo ułatwił mi pracę i upiększył rysunki. Koła rysowałem cyrklem. Niestety nowy sposób nie pomógł mi szkicować karoserii: wszystkie linie były krzywe a samochód wyglądał jak po wypadku, dopiero w kl. 6 nauczyłem się rysować proste linie, a moje samochody stały się piękniejsze. Pojazdy szkicowałem również ołówkiem w wersji trójwymiarowej. Pierwszy najlepszy taki samochód to Bugatti Veyron. Byłem z siebie bardzo dumny po wykonaniu tej pracy.

Wśród grona przybyłych nie zabrakło nauczycieli, wychowawców, członków rodzin i przyjaciół młodego artysty. Wśród licznych gratulacji znalazły się życzenia wielu sukcesów od p. Agaty Zakrzewskiej – inspektora do spraw oświaty Urzędu Miejskiego i p. Wiesława Symoniuka – dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie.

Licznie zgromadzonym gościom dziękujemy za przybycie natomiast wszystkich zainteresowanych obejrzeniem wystawy zapraszamy serdecznie do Galerii "Na Piętrze" do końca lutego 2011 r.


Zdjęcia z wernisażu w naszej galerii
wtorek, 23 listopada 2010, mbpwlodawa

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: